Perekonnaõigus

Küsimus: Kas lahutuse korral kuulub enne abielu vanemate poolt mehe nimele vormistatud korter ainult mehele?07.01.2013

Tere!
Minul olukord järgmine: ämmalt saadud korter kirjutati mehe nimele aasta enne meie ametlikku abiellumist. Selleks ajaks olime vabaabielus olnud 6 aastat. Meil oli olemas ka juba ühine laps. Elame siiani koos selles korteris.
Korteriga seonduvaid kulutusi oleme kandnud võrdselt. Palun öelge, kas abielu lahutamise korral on minul ja lapsel ka korterile mingit õigust või on see ainult mehe oma? Mingit vara kohta käivat lepingut me enne abiellumist sõlminud ei ole.
Tänud vastamast
Ilusat uut aastat!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui Teie abikaasa on korteri omandanud enne abielu ja korteri ühisvara hulka määramiseks abieluvaralepingut sõlmitud ei ole (nagu ka märkisite), on tegemist Teie abikaasa lahusvaraga. Seega abielu lahutamise korral puudub Teil õigus nõuda korteri kui ühisvara jagamist.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand