Perekonnaõigus

Küsimus: Kui elatisraha määr uuest aastast muutus, mis siis korralduslikult muutus, kas lihtsalt maksta 15 eurot rohkem?09.01.2013

Minu poeg maksab elatisraha oma tütrele. Kui tõusis 2013 miinimumpalk, siis peaks ta nüüd maksma 160 eurot. Kuidas see peaks korraldusliku poole pealt käima: kas ta maksab 15 eurot ise lapse emale juurde või peab ta tegema töökohas avalduse?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui isa maksab elatist kohtuvälise kokkuleppe alusel, tuleb lihtsalt summat suurendada poole kehtiva miinimumini, st 160 euroni. Kui elatist maksab tööandja vastava kohtuotsuse alusel, tuleb suurenenud alampalgale ja sellega seoses suurenenud elatisrahale juhtida tööandja tähelepanu (seda eeldusel, et kohtuotsuses on elatis seotud alampalgaga, mitte nimetatud konkreetse summana).

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand