Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas saab lahutada abielu, mis on sõlmitud välismaal viisa saamise eesmärgil?10.01.2013

Kas on võimalik lahutada või kehtetuks tunnistada abielu, mis on sõlmitud Iirimaal elava Pakistani kodanikuga, kui abielu on kestnud ligi 3 aastat ja koos me pole selle aja jooksul elanud? Tegemist on abieluga viisa saamise eesmärgil?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Ilmselt elate endiselt Iirimaal ja soovite abielu lahutada seal.

Uurisin abielu lahutamisega seotud õiguslikke nüansse Iirimaal ja selgus, et abielu on võimalik lahutada vaid kohtus, olenemata sellest, kas pooled on lahutusega nõus või mitte. Samuti on võimalik taotleda kohtult abielu kehtetuks tunnistamist.

Rohkem informatsiooni leiate järgmiselt veebiaadressilt: http://www.citizensinformation.ie/en/birth_family_relationships/separation_and_divorce/legal_options_following_marital_breakdown.html

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand