Perekonnaõigus

Küsimus: Kui suurt viivist võib nõuda elatisraha võlgnevuselt?12.01.2013

Mul on mõned aastad tagasi esitatud kohtutäiturile täitemenetlus elatisraha võla väljanõudmiseks. Täituril ei ole õnnestunud kogu võlga kätte saada ja kuna lapse isa endiselt elatist täissummas ei maksa, võlg kasvab. Seoses kohtumenetlusega (vara jagamine) oleks mul vaja teada, kui suurt viivist saan küsida tekkinud võlalt?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Tekkinud elatisvõlalt viivist võimalik nõuda ei ole. Ilmselt oleks see võimalik vaid olukorras, mil oleksite lapse isaga notariaalses kokkuleppes elatise maksmise kõrval kokku leppinud ka selles, et elatise maksmisega hilinemisel võib õigustatud isik nõuda (mõistlikku) viivist.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand