Perekonnaõigus

Küsimus: Kas vallal on õigus vanuri varale, kui vald peab maksma osa hooldekodu arvest aga vara kohta on tehtud testament?18.01.2013

Tere! Kui lastetu abielupaar on teinud testamendi (õepojale tegi mees ning õepoja pojale tegi naine) ning tingimusega, et ühe surma korral enam teine testamenti muuta ei saa ja kui elav vanur (naine, kes tegi õepoja pojale) ei tule üksi toime ning peab hooldekodusse minema ning pensionist ei jagu hooldekodu maksuks ning vald peaks ülejäänud osa maksma, siis kas vallal on õigus mingile osale pärandatavast varast?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kohalikul omavalitsusel oleks õigus pärandile vaid siis, kui pärandaja surma korral poleks elus ühtegi seadusjärgset ega testamendijärgset pärijat. Riigipoolse hoolitsemiskohustuse täitmine ei anna riigile õigust osa saada isiku pärandist.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand