Perekonnaõigus

Küsimus: Kui suur on elatisraha miinimum 2013. aastal?17.01.2013

Tere.
Lapse isalt mõisteti 2011. aastal välja siis kehtinud elatismiinimum 139 eurot. Sooviksin teada, kui suur on elatisraha miinimum käesoleval hetkel ning kas mul tuleb uuesti pöörduda kohtu poole, et saada praegu kehtivat miinimumi?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Alates 01.01.2013 on alampalga suuruseks 320 eurot ja sellest lähtuvalt on elatisraha miinimumiks 160 eurot ühele lapsele kuus.

Kui elatis on kohtu poolt välja mõistetud kindla summana, st elatise suurust ei ole seotud alampalgaga, tuleb tõepoolest elatise suurendamiseks kehtiva miinimumini pöörduda uuesti kohtu poole. Seda muidugi juhul, kui elatise maksmiseks kohustatud isik vabatahtlikult elatise suurendamisega nõus ei ole.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand