Perekonnaõigus

Küsimus: Kui ma abiellun, siis kuidas käib lapse perekonnanime muutmine pärast seda?18.01.2013

Lapse sündides panime ema(minu) perekonnanime, polnud mehega abielus. Nüüd, kui me abielluda soovime ja ma mehe nime võtan, siis kuidas käib lapsele mehe perekonnanime saamine?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Nimeseaduse § 171 lõike 1 punkti 8 kohaselt antakse uus perekonnanimi muuhulgas juhul, kui isik soovib oma alaealisele lapsele anda perekonnanime, mille sai pärast abiellumist lapse teise vanemaga pärast lapse sünni registreerimist ja mis on vanemate ühine perekonnanimi.

Nimetatud paragrahvi alusel on Teil võimalik taotleda lapse perekonnanime muutmist, esitades perekonnaseisuasutusele vormikohase avalduse. Taotluse vormi saate täitmiseks sellest perekonnaseisuasutusest, kuhu otsustate lapse perekonnanime muutmiseks pöörduda.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand