Perekonnaõigus

Küsimus: Kas ma oleksin pidanud saama kohtult elatisraha kokkuleppemenetluse kohtuotsuse?29.01.2013

Tere. Kui 2 a tagasi toimus kohus kokkuleppemenetlusena, kuhu mind kohale ei kutsutud, siis siit ka küsimus. Kas ma oleksin pidanud saama kohtuotsuse, mis toimus laste isaga kokkuleppemenetlusena? Kahjuks seda pole ma tänase päevani saanud ja seega ma ei tea, kas laste isa maksab võlga või igakuist elatusraha.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Laste seadusliku esindajana olete menetlusosaline elatisraha väljamõistmist käsitlevas kohtuasjas ja seega on Teil ilmselgelt õigus saada ka vastav kohtuotsus.

Kui Te mingil põhjusel kohtuotsust saanud ei ole, on Teil võimalus selle ärakiri kohtust küsida. Samuti peaks see olema olemas e-toimikus (www.e-toimik.ee).

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand