Perekonnaõigus

Küsimus: Kas teise linna kolimisel peab laste ema sissekirjutuseks isalt nõusoleku küsima?30.01.2013

Noor ema kahe lapsega lahkus laste isa juurest teise linna. Tal oleks vaja sinna lastele sissekirjutust, et lapsed lasteaeda panna. Laste isa keeldub andmast selleks allkirja. Kuhu peab selle probleemiga pöörduma. Laste isal on ilmselt soov laste emale nii haiget teha ja kätte maksta, aga lapsed on ju kannatajad.
Ette tänades

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui vanematel on laste suhtes ühine hooldusõigus, on tõepoolest laste elukoha ümberregistreerimiseks vajalik mõlema vanema nõusolek.

Juhul, kui vanemad elavad lahus ja lapsed elavad alaliselt ühe vanema juures, tuleks antud olukorra lahendamiseks taotleda kohtult laste elukoha otsustusõiguse üleandmist lapsi kasvatavale vanemale. Kui kohus sellesisulise nõude rahuldab, on lapsi kasvataval vanemal õigus laste elukoht teiselt vanemalt nõusolekut küsimata ümberregistreerida.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand