Perekonnaõigus

Küsimus: Milline peab olema laste isa nõusolek, et ema võiks lapsed uues elukohas registreerida? 06.02.2013

Mõlemal vanemal on lastele täielik hooldusõigus. Elatakse lahus, laste ema elab uue elukaaslasega, lapsi kasvatab ka ema, kolitakse teise elukohta, milline peab olema laste bioloogilise isa nõusolek, et ema võiks uues kohas laste elukoha registreerida? (Kas piisab isa poolt meile saadetud nõusolekust) kuid tihti ei ole see isegi võimalik (alkohoolik, või ei oma arvutit). Kust see nõue tuleneb? Vastuses palun viidata ka konkreetsele seadussättele.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Lapse isa nõusolek lapse elukoha ümberregistreerimiseks võib olla edasi antud e-kirja teel, milles isa kinnitab, et ta on teadlik ja nõus lapse elukoha ümberregistreerimiseks emaga samale aadressile (digiallkirjastamine ei ole tingimata vajalik) – sellise info olen ma saanud registripidajalt.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand