Perekonnaõigus

Küsimus: Kas saan isa poolt makstava elatisraha maksmise nö peatada, et ta võlg enam suuremaks ei läheks?11.02.2013

Tere,

lapse isale on kohtu poolt alimendid peale pandud, aga tahaks nüüd peatada neid, mitte maha võtta. Lihtsalt, et võlg enam suuremaks ei kasvaks. Maksnud ta ei ole, aga see-eest tegeleb nädalavahetustel lapsega.
Kuhu pean pöörduma ja millise avalduse peatamiseks tegema?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui Te ei soovi lapse isalt kohtu poolt välja mõistetud elatist saada, ei ole võimalik kohtuotsust kuidagi nö tühistada, kuid Te saate seda lihtsalt mitte nõuda. Kui tekkinud on juba elatisvõlg, kuid Te ei soovi ka seda summat lapse isalt kätte saada, siis lihtsalt ärge pöörduge kohtutäituri poole täitemenetluse alustamiseks.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand