Perekonnaõigus

Küsimus: Kas tõesti annab seadus armukese sünnitatud lapsele õiguse saada osa talust?11.02.2013

Tere. Soovin Teie nõu. Oleme abielus 37 aastat. Meil on talu, mida ostetud ja ehitatud koos. Samuti 3 täiskasvanud last, elavad eraldi. Nüüd tekkis mehel armuke ja tuli välja, et ootab last. Saatis mulle sõnumi, et nüüd tema laps saab ka selle talu pärijaks. Kas tõesti on selline seadus, mis annab õiguse armukese sünnitatud lapsele saada osa sellest talust?
Olen ette tänulik vastuse ees.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Seadus tõepoolest ei erista pärimise mõttes abielust ja abieluvälisest suhtest sündinud lapsi. Seega, kui kõrvalsuhtest sündinud lapse sünnitunnistusele kantakse isana Teie abikaasa nimi, on laps Teie abikaasa pärijaks sarnaselt Teie ja abikaasa ühiste lastega.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand