Perekonnaõigus

Küsimus: Kui tahame kinkida pojale korteri, kas see läheb tema abikaasaga ühisvaraks?18.02.2013

Soovime abikaasaga kinkida pojale korteri. Poeg on abielus ja tal on laps. Kas korter hakkab olema poja ja tema abikaasa ühisvara või poja lahusvara?
Täname vastuse eest!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

PkS § 27 lõike 2 punkti 2 kohaselt moodustavad abikaasa lahusvara esemed, mis olid abikaasa omandis enne abiellumist või mille abikaasa omandas abielu kestel tasuta käsutuse, sealhulgas kinke alusel või pärimise teel. Eeltoodust nähtub, et pojale kingitav korter oleks tema lahusvara.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand