Perekonnaõigus

Küsimus: Kas laste ema saab "kiusust" kohtutäituri poole pöörduda, kui mul ei ole ühtegi elatise võlgnevust?20.02.2013

Tere,
Kohtuga on minult 3 aastat tagasi välja mõistetud elatis lastele, mida ma korrektselt iga kuu maksan. Laste ema aga ähvardab veel ka kohtutäituri poole pöörduda, et mulle lisakulutusi tekitada. Palun öelge, kas see on võimalik, et ma tasun elatist igakuiselt, võlgnevust pole kordagi tekkinud ja ma pean ikkagi tasuma täitemenetluse alustamise tasu 320 eurot, kuna laste ema puhtast kiusust seda nõuab? Kas täitur üldse alustab menetlust kui mingit võlga pole olnud? Olgu veel öeldud, et kohtusse pöördus laste ema elatise nõudega juba järgmisel päeval pärast seda, kui olin teinud otsuse kooselu lõpetada. Asi polnud ka tookord mitte rahas, vaid meeletus õeluses ja kiusus (tema närviprobleemid ja järjest halvenev iseloom olid ka peamine põhjus, et ta maha jätsin).

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui laste ema esitab kohtutäiturile vaatamata võlgnevuse puudumisele täitemenetluse alustamise avalduse, alustab kohtutäitur küll menetlust, kuid lõpetab selle tegelike asjaolude ilmnemisel. Täitemenetluse põhjendamatu algatamise korral, st olukorras, mil olete tegelikkuses elatist korrektselt maksnud, jääb täitemenetluse alustamise tasu laste ema kanda.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand