Perekonnaõigus

Küsimus: Mida pean tegema kui tahan korteri 9-aastase lapse nimele osta?21.02.2013

Tere! Ostan korteri ja tahan selle oma lapse nimele vormistada. Laps on 9-aastane. Mis avalduse peab kohtusse kirjutama ja kaua aega sellega võib minna?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui soovite lapse nimel sõlmida lepingu kinnisasja omandamiseks, peate eelnevalt küsima kohtult vastava nõusoleku. Selleks peate esitama kohtule põhjendatud avalduse – avalduses tuleb viidata asjakohastele õigusnormidele ja põhjendama, miks sellist tehingut lapse nimel teha soovitakse.

On väga raske ette prognoosida, kui kaua selline kohtumenetlus aega võtab, kõik oleneb suuresti konkreetsematest asjaoludest. Usun, et vastava avalduse esitamisest alates toimub kohtuistung umbes 3 kuu pärast.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand