Perekonnaõigus

Küsimus: Milline leping tagaks mulle juhuks, kui mees sureb enne mind, õiguse elada mehe korteris?01.03.2013

Olen abielus mehega, kellele kuulus meie praegune eluase enne abiellumist.
Milline leping tagaks minule edaspidise täieliku õiguse elada ka siis seal, kui mees peaks lahkuma sellest elust enne mind?
Mehel on eelmisest abielust kolm last, minul üks laps. Ühiseid lapsi meil ei ole. Palun nõu.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Teil on võimalik teha abikaasaga notari juures abikaasade vastastikune testament, millega nimetate teineteist vastastikku pärijateks või teete surma puhuks pärandi kohta muid korraldusi. Ilmselt võib Teie abikaasa ka üksi testamendi teha, millega pärandab kogu oma vara Teile, sh teie ühise eluaseme.

Soovitan Teil täpsema informatsiooni saamiseks notari poole pöörduda, kes oskab soovitada parimat võimalikku lahendust.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand