Perekonnaõigus

Küsimus: Pärandamine21.04.2011

Soovin oma talu vormistada lastelastele, kelle vanused on 21,18 ja 16a. Aga soov on, et peale minu surma. Kas ainuke viis on testament või on mingi muu viis ka, kuidas nendele jätta.

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Tere,

Üks viis on tõesti testamendiga määrata pärijate ring. Samas, kui need on teie ainukesed lapsed, siis seaduse järgsete pärijatena päriksid nad samuti talu ühiselt. Juhul, kui teil on rohkem seadusjärgseid pärijaid ja soovite, et teie 21, 18 ja 16a lapsed oleksid ainukesed pärijad, vormistage testament. Pärimislepinguga on samuti võimalik oma viimast tahteavaldust kindlalt määratleda.