Perekonnaõigus

Küsimus: Elukaaslasega kaasomandis oleva korteri jagamine03.05.2011

Tere!
Olin vabaabielus ja meil on korter ostetud kaasomandisse. Mees soovib mind välja tõsta. Esialgne pakkumine oli, et loobuksin vabatahtlikult ja vastu saan selle, et mul pole enam kohustusi panga ees (korter on ostetud pangalaenuga). Tema arvelt on makstud pangalaenud ja kooselu lõppedes leppisime suusõnaliselt kokku, et tema maksab laenu ja mina muud maksud (kommunaalmaksud, tv, internet), mida oleme ka nüüd nii teinud (alates oktoobrist 2010).
Kas mul on mingid võimalused ja õigused rahaliseks kompensatsiooniks või on tal kõik õigused minust lahti saamiseks, kui tema on maksnud pangalaenu? Korterit endale jätta mul pole võimalik, sest see käiks mulle üksinda rahaliselt üle jõu.
Kas kohtus võib ka nii juhtuda, et jään kõigest ilma ja maksan ka kõik kohtukulud mina?

Kena päeva ja vastust ootama jäädes.

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Tere,
Kaasomandit saab kaasomanike nõusolekul lõpetada. Kui üks kaasomanik ei ole kaasomandi lõpetamisega nõus, on teil võimalik seda nõuda. Kompensatsioon oleneb väga erinevatest asjaoludest, mida ei ole üheselt võimalik teie küsimusest välja lugeda. Kas olete ka kaaslaenusaaja? Vastuse andmiseks, kas ja millistel tingimustel teil oleks võimalik kompensatsiooni nõuda, peaks kindlasti tutvuma dokumentidega, et saada selgemat ülevaadet teie võimalustest antud probleemi lahendamisel.