Perekonnaõigus

Küsimus: Lapsendamise saladuse rikkumine09.05.2011

Tere,
Kui lapsest (juba imikueas) loobunud isa rikub Perekonnaseaduse §77 lapsendamise saladuse hoidmist ja infot avalikult levitab, siis milline on ema õigus lapsendatud last kaitsta ja milline karistus sellisele rikkumisele võib järgneda?

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Tere,

lapsendamissaladuse hoidmise nõue tagab ennekõike lapse, vanema ja lapsendaja eraelu kaitse eesmärki. Kui lapse õigusi rikutakse, on teil, kui lapse seaduslikul esindajal õigus sellise lapse õiguste kaitseks pöörduda kohtusse.

Lugupidamisega