Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas tühistada Eestis Ukrainas sõlmitud fiktiivne abielu?04.04.2014

Kuidas muuta fiktiivne abielu kehtetuks? Abielu on sõlmitud Ukrainas, ise elan Eestis. Abielutunnistus on olemas, samuti tunnistaja, kes on nõus andma vastavaid ütlusi abielu kehtetuks tunnistamisel. Millised punktid/tingimused peavad tunnistaja avalduses olema, et abielu fiktiivsust tõestada? Kas on vaja teisi täiendavaid dokumente? Millise kohtu poole peab avalduse tegemiseks pöörduma?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Abielu kehtetuks tunnistamise hagiga peaksite pöörduma Eesti esimese astme kohtu ehk maakohtu poole. Hagiavaldusele tuleb kindlasti lisada abielutunnistus ja maksta riigilõiv.

Keeruline on öelda, millise sisuga peavad tunnistaja kirjalikud ütlused täpselt olema, sest see oleneb ikkagi sellest, millistel asjaoludel abielu kehtetuks tunnistamist taotletakse. Kindlasti peaks tunnistus sisaldama asjaolude kirjeldust, mis viitavad abielu kehtetusele.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand