Perekonnaõigus

Küsimus: Kas peame mingi loa vormistama, kui oleme nõus, et vanaema võtab lapsed suvel kaheks kuuks enda juurde välismaale?09.04.2014

tervist,
Meie elame Eestis, laste vanaema elab Riias, ta tahab võtta kaheks kuuks lapsed enda juurde elama. Mina ja laste isa oleme nõus sellega, aga kas ma pean vormistama mingi kirja, et meie (lapsevanemad) lubame lapsed tema juurde? Kas peab olema notariaalselt allkirjastatud või võib olla lihtsalt käsikirjaline meie allkirjadega? Või siis võib ka niisama, ilma millegita?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Mõistlik oleks tõesti igaks juhuks vormistada lihtkirjalik kokkuleppe, millega lubate lastel viibida kaks kuud nende vanaema juures, kuid notariaalne vorm ei ole kohustuslik.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand