Perekonnaõigus

Küsimus: Kas abielus olles, aga eraldi elades, saab kohtu kaudu nõuda elatise maksmist?10.04.2014

Tere! Kas abielus olles, aga eraldi elades, saab kohtu kaudu nõuda elatise maksmist? Ja kas on vaja põhjendada laste vajadusi kui tahan saada miinimumelatist, seda siis 3-le lapsele, kellest üks on 18-aastane.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Asjaolu, et olete laste isaga endiselt abielus, ei välista kuidagi elatise nõudmise õigust. Kui laste isa elab lastest eraldi ja laste suhtes vabatahtlikult ülalpidamiskohustust ei täida, on Teil õigus laste seadusliku esindajana esitada elatise väljamõistmiseks elatishagi.

Kui taotlete elatise väljamõistmist miinimummääras, ei tule lastele tehtavaid kulutusi tõendada.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand