Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas peaks jagunema maksmine, kui isa saab miinimumpalka ja tal on lisaks elatisrahale vaja ka võlgu maksta?15.04.2014

Tere! Kohtu poolt on isalt välja nõutud elatis. Isa töötab miinimumpalgal. Milline summa peaks miinimumpalgalt kuuluma lapsele? Ja kui isal on veel maksuvõlgu, mis moodi käib siis elatise maksmine ja võla maksmine?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Elatis ei tohiks olla väiksem, kui pool Vabariigi Valitsuse kehtestatud kuupalga alammäära – sellel aastal on alampalga suuruseks 355 eurot, seega ei tohiks igakuine elatis ühele lapsele olla väiksem kui 177,5 eurot.

Reeglina mõistavad kohtud miinimumsuuruses elatise välja ka siis, kui vanem saab vaid alampalka. Kohtud on asunud seisukohale, et vanem on kohustatud hankima vajalikud vahendid nii enda kui ka oma lapse/laste ülalpidamiseks.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand