Tööõigus

Küsimus: Palgata puhkusele sundimine18.05.2011

Tere!
Kuidas käituda ja suhtuda sellesse kui riigiasutuse direktor sunnib minema palgata puhkusele neid, kes niigi töötavad miinimumpalga eest? Palgata puhkusele minekut põhjendatakse sellega, et asutusel pole raha.

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Palgata puhkusele sundimiseks ei ole seaduslikku alust. Kui tegemist on riigiasutusega, siis seaduste täitmisel peaks see teistele tööandjatele eeskuju andma. Soovitan Teil endal või töötajate üldkoosolekul valitud töötajate esindajal pöörduda piirkondliku tööinspektori poole. Töötajate esindajale on seadusega tagatud eriline kaitse, et kaitsta teda tööandja võimalike sanktsioonide eest.
Soovides Teile stabiilset töökeskkonda:

info@metiabi.eu
www.metiabi.eu