Tööõigus

Küsimus: Lühiajalise töö tasustamine23.05.2011

Tere,

Kuidas oleks võimalik töötajale maksta töötasu, kui ta töötab ettevõttes ainult üks-kaks päeva?

Ette tänades,
A K

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Sellisel juhul makstaksegi töötajale kokkulepitud tasu selle ühe-kahe päeva eest. Kuni kahenädalase töösuhte korral ei ole kirjalik tööleping nõutav (TLS § 4 lg 5), peate ainult oma raamatupidajaga kokku leppima, mida ta töötasu arvestamiseks aktsepteerib. Arvestuse aluseks võib olla näiteks tükitöö tasu või tunnitasu.