Tööõigus

Küsimus: Kardan töötasust ilma jääda, kuidas töösuhe lõpetada?23.05.2011

Mul on teile küsimus. Alustasin tööd 9.mail, olen töötanud 2 nädalat. Leping om sõlmitud 15. septembrini. Oma seljahädaga lähen haiguslehele ja peale lehe lõppu arvatavasti ei saa ma enam seda tööd jätkata. Kuidas peaksin nüüd tööandjaga asju ajama? Olen töötanud 15 päeva, kas ma saan 2 nädala palga ja haiguslehelt ka mingi raha. Ja kuidas peaksin lõpetama töölpingu, kas haiguslehe ajal või peale seda. Ma olen väga segaduses, sest kardan, et mulle ei maksta ära palka, mille olen välja teeninud. Mis õigused mul on ja kuidas siis asju ajama hakata. Ette tänades
K

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Seaduse järgi on Teil, arvestades lepingu pikkust, maksimaalselt 2 kuud katseaeg. Katseajal võib töötaja töölepingu üles öelda 15-päevase etteteatamisega, mida töötaja ei pea põhjendama. Ülesütlemine tehakse kirjalikult. Ülesütlemisavalduse võib esitada ka töövõimetuslehel olles. Tööandja on viimasel tööpäeval kohustatud maksma lõpparve.
Soovides Teile tervise taastumist...

info@metiabi.eu
www.metiabi.eu