Tööõigus

Küsimus: Kas minu preemia ootus on õigustatud, kui 4 aasta jooksul olen 2 korda aastas saanud lisatasu?18.07.2014

Tere!
Olen viimase 4 aasta jooksul saanud regulaarselt 2 korda aastas majandustulemustelt lisatasu. Kirjalikku lepingut selle kohta sõlmitud ei ole. Olen nüüd juba hakanud arvestama sellise nö preemiaga. Nüüd aga tööandja ei taha seda lisatasu enam maksta ning väidab, et meil ei ole ju sellist kokkulepet sõlmitud.
Kas mina töötajana saan midagi ette võtta, tööandjaga ei ole võimalik sellel teemal üksmeelele jõuda - tunnen, et minu ootusi on petetud!
Tänan

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Heade töötulemuste eest võib tööandja vastavalt võimalustele maksta tulemustasu, mida ei saa tõlgendada lisatasuna. Lisatasu määratakse tööülesannete eest, mis ei kajastu Teie töölepingus või/ja ametikirjelduses.

Kokkulepitud kuupäeval on Tööandja kohustatud kandma Teie poolt määratud palgakontole summa, mis on märgitud Teie töölepingus.
Seega on Teil õigus nõuda, vaid seda töötasu, milles leppisite lepingut sõlmides.

Häid töötulemusi soovides:

Merike Michelson
merike@metiabi.eu
www.metiabi.eu