Tööõigus

Küsimus: Kas tööandja võib töötaja huvi korral kompenseerida puhkust rahaga?18.07.2014

Tere,
Kas on seadusega kuidagi reguleeritud puhkuse hüvitamine juhul, kui mul pole soovi puhata ega tööandjal huvi hoida mind mitteaktiivsena 1/12 aastat?
Kas saaksin kuidagi nö 13. kuupalga aastas juurde just sellega, et töötaksin 12 kuud ja saaks puhkusetasu lisaks?

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Kokkulepe puhkuse hüvitamiseks raha või muude hüvedega töölepingu kestuse ajal on tühine (TLS § 70 lg 3).
Kasutamata ja aegumata puhkus hüvitatakse rahas ainult töölepingu lõppemisel.

Aktiivset puhkust soovides:

Merike Michelson
merike@metiabi.eu
www.metiabi.eu