Tööõigus

Küsimus: Töölepingu lõpetamine elukoha muutuse tõttu06.06.2011

Tere!

Elan üürikorteris, kus mul kahjuks järgmisel kuul pole võimalik enam elada, sest leping lõpeb ja üürileandja ei soovi seda pikendada, seega pean välja kolima. Kuna samasse kohta enam elamispinda võimalik üürida pole, pean ka töölt ära tulema, ehk siis pean kolima oma praegusest töö- ja elukohast ligi 150 km kaugemale. On ilmselge, et kuuse all elades ma tööl käija ei saa. Kui kiiresti on mul võimalus sellisel juhul seadusest tulenevalt tööleping lõpetada nii, et sellest ei tekiks probleeme ei tööandjal ega minul?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Minu hinnangul on Teie puhul alus tööleping erakorraliselt üles öelda TLS § 91 lg 1 alusel. Vastavalt TLS § 98 lg 2 ei ole mõjuva põhjuse olemasolul etteteatamistähtaeg sel juhul nõutav. Probleemide vältimiseks soovitan tööandjaga kokku leppida mõlemale osapoolele sobiv aeg.

Lugupidamisega:

info@metiabi.eu
www.metiabi.eu