Tööõigus

Küsimus: Kas tasustamata lapsepuhkus lühendab järgmist puhkust?01.06.2011

Tere!
Kasvatan alla 14-aastast last. Peale 2011. aasta põhipuhkuse (42 kalendripäeva) lõppu soovin kasutada tasustamata lapsepuhkust 10 tööpäeva (TLS § 64 LG 1 järgi).
Kas on nii, et sel juhul ei saa ma 2012. aastal põhipuhkust täies ulatuses (minul 42 kalendripäeva), vaid vähem (tasustamata puhkusel oldud aeg arvatakse maha)?

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Põhipuhkuse andmise õiguse aluseks oleva aja hulka arvestatakse lisaks töötatud ajale ajutise töövõimetuse aeg, puhkuse aeg, välja arvatud lapsehoolduspuhkuse ja poolte kokkuleppel antud tasustamata puhkuse aeg, samuti aeg, kui töötajal on seaduse alusel õigus tööst keelduda ning muu aeg, milles pooled on kokku leppinud (TLS § 68 lg 2).
Puhkust ei arvestata aja eest, mil töötaja ei teinud tööd.
10 päeva tasustamata puhkust võrdub ligikaudu ühe tööpäevaga, mille võrra saate järgmisel aastal puhkust vähem.

Lugupidamisega,

Merike Michelson

info@metiabi.eu

www.metiabi.eu