Tööõigus

Küsimus: Juhtkonna korraldusel pean klientidele andma valeinfot - ei taha valetada06.06.2011

Tere!
Tööl on tekkinud olukord, kus ülemuste poolt on tulnud konkreetne palve klientidele esitada vale informatsiooni.
Tegemist on seadmete tööga, mida terve juhtkond teab, et tegelikult need ei töötagi, kuid meile öeldakse, et peame tegema üllatunud nägu, vabandama ja ajama ümmargust juttu.
Mulle on selline käitumine vastuvõetamatu. Eelmisel aastal, kui oli sama situatsioon, siis kannatasin teadmisega, et ma tegelikult ju valetan klientidele ning see mõjus väga halvasti mu tervisele.

Millele saaksin toetuda, kui ülemusele ütlen, et ma ei ole nõus selliste tingimustega töötama?

Lisan ära, et tegemist on majutusasutusega.

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Teil on õigus tööleping erakorraliselt üles öelda TLS § 91 lg 2 p 3 alusel, sest selline käitumine seab reaalselt ohtu Teie hea nime ja kõlbelisuse. Paraku peate seda suutma ka tõendada. Tööandjat sellise formuleeringuga töölepingu lõpetamine ei vaimusta, sest selle § alusel töölepingut lõpetades tuleb maksta Teile hüvitist kolme kuu keskmise töötasu ulatuses.

Soovides Teile iseendaks jäämist:

info@metiabi.eu
www.metiabi.eu