Tööõigus

Küsimus: Dekreedirahade arvestus27.06.2011

Tere.
Küsimus dekreedirahade arvestuse kohta.
Kui ma jään selle aasta lõpus dekreeti, kas arvestus toimub siis 2010. või 2011. aasta järgi.

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Sünnitushüvitist makstakse töövõimetuslehele märgitud töö- või teenistuskohustustest vabastuse esimesest päevast alates ning ühe kalendripäeva eest 100% kalendripäeva keskmisest tulust (arvutatuna eelmise kalendriaasta järgi).
Seega toimub arvestus 2010. sotsiaalmaksuga maksustatavalt tulult.

Parimat soovides,

Merike Michelson

www.metiabi.eu
info@metiabi.eu