Tööõigus

Küsimus: Varem sõlmitud töölepingu lõpetamine05.07.2011

Kuidas lõpetada varem sõlmitud tööleping, kui pole veel tööle asutud? Sõlmisin töölepingu 26.06.2011, kus on kirjas, et tööleasumise kuupäev on 15.07.2011.a. Kuid nüüd soovin antud töölepingu lõpetada. Kuidas käituda korrektselt firma suhtes? Kuidas pean tööandjat informeerima, et ma ei soovi tulla 15.07.2011 tööle tema firmasse? Kas pean kirjutama töölepingu ülesütlemisavalduse?

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

See ei pea olema ülesütlemisavaldus, piisab sellest, kui teatate sellest tööandjale E-kirja teel ning nimetate sealjuures ka põhjuse, miks Te ei soovi antud ametikohale asuda.

Parimat soovides,

Merike Michelson

www.metabi.eu
info@metiabi.eu