Tööõigus

Küsimus: Kas enne tähtaega lahkumisel kaotan koondamishüvitise?06.07.2011

Tere. Olen saanud koondamisteate, etteteatamisaeg on seadusega kooskõlas. Kui ma nüüd leian uue töö, siis kas ma kaotan koondamishüvitise, kui ma lahkun enne koondamiskuupäeva? Uus tööandja ei pruugi ju oodata nii kaua. Tänud

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Kui lahkute töölt enne, kui olete sunnitud lahkuma ametikoha koondamise tõttu, on tegu töölepingu korralise ülesütlemisega (TLS § 85). Seega on tegu vaba tahtega ning sellistel puhkudel koondamishüvitist ei maksta.

Edu uuel töömaastikul.

Merike Michelson

info@metiabi.eu
www.metiabi.eu