Tööõigus

Küsimus: Töökoha kolimine teise piirkonda10.02.2011

Tere!
Töötan kaubanduses (lepingu järgi on minu töökohaks märgitud linn) ja õige pea on minu tööandjal plaanis kolida kauplusega teise keskusesse, mis asub aga linnast väljas, ehk siis vallas, mitte enam linnas. Kuidas peaksin käituma, kui ma ei ole huvitatud sinna tööle käimisest. Linnast asub uus keskus 5 km kaugusel.
Millised valikud mul antud olukorras on?
Tänan vastuse eest.

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Teie valikuteks on minna tööle teise keskusesse linnast väljas, milleks on vaja teha töölepingu muudatus või lasta ennast ära koondada.
Saan aru, et Teil on kehtiv tööleping, kus kooskõlas TLS § 5 lg 1 p8 on töö tegemise asukohaks märgitud linn. Kui Tööandjal ei ole Teile enam linnas samaväärset tööd pakkuda, siis tekib TLS § 89 lg 1 järgi alus Teie ametikoha koondamiseks. Tööandjal on kohustus pakkuda Teile võimalusel teist tööd, milleks võib olla töö linnast väljas teises keskuses. Edasi on Teie valik, kas võtate pakutava töö vastu või lasete ennast koondada.

Lugupidamisega:
info@metiabi.eu
www.metiabi.eu