Tööõigus

Küsimus: Kas tööandjal on õigus muuta ühepoolselt tööaega, et peaksin nüüd aeg-ajalt ka laupäeviti töötama?06.07.2015

Töötan töölepingu järgi esmaspäevast reedeni 8-tunniste tööpäevadega. Tööandjal on soov rakendada töötajaid kordamööda tööle laupäeviti teatud arv tundideks (5h) andes selle vastu vaba aega või tehes lühendatud tööpäevi teistel tööpäevadel.
Kas tööandjal on õigus muuta selliselt ühepoolselt tööaega?
Kas töötajal on õigus sellest muudatusest keelduda ja nõuda seni lepingus kehtivat tööaega?

Vastus: Grete Kirsimaa, advokaat, Advokaadibüroo LMP, www.lmp.ee

Tere!

Siin on tegemist ületunnitööga. See tähendab, et peab olemas olema töötaja nõusolek. Töölepinguseaduse § 44 lg 1 kohaselt võivad pooled kokku leppida ületunnitöös. Kokkulepe tuleb eraldi sõlmida igakordselt.

Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, pöörduge julgelt Advokaadibüroo LMP poole kas telefoni teel 7 300 400 või e-posti aadressil: info@lmp.ee.

Grete Lüüs
Advokaadibüroo LMP
advokaat

Tallinn & Tartu & Valga
Tel: 7 300 400
E-post: info@lmp.ee
www.lmp.ee