Tööõigus

Küsimus: Töötasu maksmine ületundide eest01.08.2011

Tere,
Töötan graafiku alusel, kus töötunde arvutatakse kuu piires, kuu normiks on 160 tundi. Kuna puhkasin selles kuus ühe nädala, oli minu ametlikuks normiks graafikus kuus 120 tundi. Tegelikke töötunde tuli aga kokku kolme nädala peale 165 tundi. Sellest lähtuvalt ka minu küsimus, kas tööandjal on õigus ületunde arvestada kuu tavanormist lähtuvalt?

Suur tänu vastuse eest!

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Teie töötundide normiks on antud juhul 120 tundi. Seega on tööandja kohustus hüvitada 45 ületundi vastavalt töölepingus sõlmitud kokkuleppele (TLS § 44 lg 6; lg 7).

Head tööindu ning õiglast tasu soovides,

Merike Michelson

http://www.metiabi.eu
info@metiabi.eu