Tööõigus

Küsimus: Töö ja puhkus03.08.2011

Tere,

Esitasin 20.07.2011 lahkumisavalduse. Leppisime tööandjaga kokku, et töötan veel 30 päeva nende juures. Teatasin nüüd 29.07.2011 tööandjale, et soovin jääda puhkusele 01.08.2011 - 14.08.2011 ning lahkun ettevõttest 19.08.2011. Kas selline teguviis võib tööandja poolt mulle probleeme tekitada?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Kui tööandjal puudub kinnitatud puhkuse ajakava (puhkusegraafik), siis on töötajal õigus jääda puhkusele, teatades (mitte küsides) sellest tööandjale 14 päeva ette (TLS § 69 lg 3). Puhkuse ajakava olemasolu korral saab seda muuta vaid poolte kokkuleppel - st. mõlemad peavad sellega nõus olema.
Juhul, kui tööandjal puudub kinnitatud puhkuse ajakava, tuleb Teil kinni pidada 14-päevasest etteteatamise kohustusest.
Arvestades ülaltoodut, tekitate endale suure tõenäosusega probleeme, kui ühepoolselt soovitud ajal puhkusele jääte.

Mõistlikke valikuid soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu