Tööõigus

Küsimus: Maksud kahes riigis töötamisel11.02.2011

Tere!
Töötan kahes erinevas riigis, põhitöökoht on Eestis ja projektipõhiselt töötan Soomes. Maksan mõlema riigi makse, nagu mõlemad oleksid minu põhitöökohad. Tean, et Eesti seaduste järgi peab teisel töökohal maksma tulumaksu esimesest kroonist, aga kuidas see toimub eri riikides töötades?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Kahjuks pean tõdema, et töösuhted (tööandja vs töötaja) ja maksustamine (töötaja vs riik) on erinevad valdkonnad. Usun, et saate palju parema ja täpsema vastuse, kui pöördute oma maksualase küsimusega Maksu- ja Tolliameti poole. Loodetavasti on Teil abi alljärgnevast lisatud MTA lingist: http://www.emta.ee/?id=21923

info@metiabi.eu
www.metiabi.eu