Tööõigus

Küsimus: Allkirjade andmine tagantjärgi10.08.2011

Pöördusin töövaidluskomisjoni seoses ületundidega. Olin tööl firmas 0,5 töökoormusega, aga tunde tuli kuude jooksul kokku rohkem kui 0,5. Graafikutele ei ole ma allkirja andnud, kuna ei nõustunud nende tundide ja päevadega. Momendil ma enam ei tööta selles firmas, aga ülemus palub mul allkirjad panna nendele graafikutele, mis lähevad töövaidluskomisiooni (tagantjärgi). Samas ei soovi ma sellele ülemusele halba, aga kas ei käitu ma nende allkirjade panekuga enda vastu?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Kui graafikutes on näidatud Teie tegelikult töötatud tööpäevad ja -tunnid, siis on graafikute allkirjastamine ju Teie enda huvides, sest sellega tõendate oma ületunde. Kindluse mõttes lisaksin allkirjale selle tegeliku allkirjastamise kuupäeva.
Juhul, kui graafikud ei kajasta Teie tegelikult töötatud aega, siis alla kirjutades käitute loomulikult enda vastu.

Õigluse võitu soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu