Tööõigus

Küsimus: Kas see on puhkeaeg või valveaeg?26.08.2011

Tere!
Olukord on järgmine: töövõtja töökoht on väikesaarel, tööle tullakse nädalaks.
Töögraafik on 12 tundi tööl, 12 tundi niiöelda vaba aeg. Küsimus, on see vaba aeg puhkeaeg või valveaeg, millena teda käsitletakse? Saarelt lahkumise võimalus oma transpordiga puudub.

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Kokkulepe, mille kohaselt töötajale jääb 24-tunnise ajavahemiku jooksul vähem kui 11 tundi järjestikust puhkeaega, on tühine, kui seaduses ei ole sätestatud teisiti ("Igapäevane puhkeaeg" TLS § 51 lg 1).
Kõik oleneb sellest, milles olete töölepingu sõlmimisel kokku leppinud.
Teie poolt kirjeldatud tööaja tingimusi tõlgendab seadus puhkeajana.

Kui on kirjalik kokkulepe, et olete tööandjale kättesaadav tööülesannete täitmiseks ka väljaspool tööaega, on tegemist valveajaga, mille eest on ka vastav tasu ette nähtud (TLS § 48 lg 1).

Lugupidamisega,

Merike Michelson

www.metiabi.eu
info@metiabi.eu