Tööõigus

Küsimus: Koondamine ja asendustöö31.08.2011

Sügisel 2011.a. hakatakse minu osakonda reorganiseerima. Võimalik on ka töötajate koondamine. Reeglina on meie firmas pakutud neile, kelle ametikoht koondatakse, firmasiseselt uut töökohta teises osakonnas.
Saan ma õigesti aru, et tööandja peab tasuma minu ametikoha koondamisel 1 kuu koondamistasu + töötatud kuu palga?
Kui mulle pakutakse firmasiseselt uus töökoht, aga ma ei soovi seda vastu võtta, mis tagajärjed sellel on (kas tähendab automaatselt, et soovin vabatahtlikult ise lahkuda, jään koondamishüvitisest ilma jne.).

Vastust ootama jäädes ja ette tänades

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Kui Teile pakutakse teist tööd ja selle vastu võtate, siis koondamist ei toimu.
Juhul, kui pakutud teisest tööst keeldute, siis tuleb tööandjal Teid koondada, makstes Teile 1 kuu tasu + väljateenitud töötasu + kasutamata puhkuse hüvitis.
Soovides Teile töökoha allesjäämist:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu