Tööõigus

Küsimus: Kas tööandja võib üle limiidi telefoniarve töötasust kinni pidada, kuigi sellist kokkulepet ei ole?31.05.2016

Tööandja on andnud töötajale telefoni ning kokku on lepitud limiit. Kui limiiti on mõni kuu ületatud, siis peab tööandja selle töötasust kinni, vastavat kokkulepet aga ei ole. Kas selline käitumine on õige?

Vastus: Grete Kirsimaa, advokaat, Advokaadibüroo LMP, www.lmp.ee

Tere!

Töötasust võib kinnipidamisi teha ainult siis, kui selleks on olemas töötaja kirjalik nõusolek.

Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, pöörduge julgelt Advokaadibüroo LMP poole kas telefoni teel 7 300 400 või e-posti aadressil: info@lmp.ee.

Grete Lüüs
Advokaadibüroo LMP
advokaat

Tallinn & Tartu & Valga
Tel: 7 300 400
E-post: info@lmp.ee
www.lmp.ee