Tööõigus

Küsimus: Kas tööandja võib keelduda, kui soovin, et minu lähetustasud kantaks teise inimese kontole?01.06.2016

Tere!
Sooviks teada, et kui teha tööandjale avaldus lähetustasude maksmiseks teise inimese kontole, siis kas tööandja võib sellest keelduda? Töötasu makstakse isiklikule kontole ja seda muuta ei soovi. Suured Tänud!

Vastus: Anneli Lepik, nõustamisjurist, Tööinspektsioon

Lugupeetud pöörduja,

Töölepingu seaduse (edaspidi TLS) § 33 sätestab töötasu maksmise aja, koha ja viisi. Nimelt peab tööandja TLS § 33 lg 4 kohaselt kandma töötaja töötasu ja muu tasu töötaja määratud pangakontole. Seadus küll eeldab, et töötasu ja muud tasud makstakse töötaja määratud pangakontole, kuid välistatud ei ole ka poolte vahelised muud kokkulepped.

Selguse huvides peaks töötaja esitama tööandjale kirjaliku ja selgelt väljendatud sooviavalduse. Samas ei ole töötaja kohustatud avaldama, millisel põhjusel ta soovib oma töötasu või muude tasude kellegi teise kontole ülekandmist.

Vastus on antud olemasolevate andmete põhjal. Kui Teil tekib täiendavaid küsimusi, võite kirjutada Tööinspektsiooni juristi e-posti aadressile jurist@ti.ee või helistada infotelefonil 640 6000 (E-R 9.00 -16.30).