Tööõigus

Küsimus: Puhkusetasu tagasimaksmine08.09.2011

Töötan praeguses kohas alates 27.septembrist 2010, nüüd soovin ära minna, andsin avalduse kindla kuupäevata 25.augustil, etteteatamisajaga siis 30 päeva. Tööandja soovib, et olen kuni 24.septembrini tööl.
Kui ma tahan siiski enne lahkuda, kas tal on õigus minult kinni pidada puhkusetasu teatud päevad nagu tema ütleb, et puhkus on ette kätte antud ja välja makstud. Mina olen aga ju pea aasta selles kohas ju tööl olnud, puhkus aga arvestatakse ju aasta pealt? Puhkusel olin sel aastal 10.06-10.07, seega 28 päeva.

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Olete oma küsimuses jätnud mainimata lepingus märgitud puhkuse pikkuse - eeldan, et see on 28 kalendripäeva. Sellisel juhul annab iga töötatud kuu õiguse 2,33 puhkusepäevale
(28 päeva : 12 kuud = 2,33 puhkusepäeva ühe kuu eest).
Siit järeldub, et 2010.aasta eest on Teil õigus saada puhkust okt-dets eest kokku 6,99 päeva.
Eeldusel, et lahkute töölt peale selle aasta 15. septembrit, 2011.a. eest on õigus saada jaan-sept 9 x 2,33= 20,97 kalendripäeva puhkust. Kokku on Teil seega õigus väljateenitud puhkusele 6,99 + 20,97= 27,96 kalendripäeva eest. Kui lahkute varem, siis tuleb iga varemlahkutud kuu eest 2,33 päeva tasu tagasi maksta.

Mõistlikke kokkuleppeid soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu