Tööõigus

Küsimus: Kas puhkusetasu makstakse tõesti ette?08.09.2011

Töötan praeguses kohas pea aasta, alates 27.09.2010, puhkuse sain suvel kui olin tööl olnud 8,5 kuud. Nüüd tahan ära minna aga tööandja ütleb, et ta maksis mulle puhkuse ette kinni, et ära minnes pean osa raha tagasi maksma. Töösuhe lõpeb 24.septembril. Mina sain seadusest aru, et puhkust saab töötatud aja eest!

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Tundub, et sama isik on esitanud sama küsimuse teises vormis. Vabandan ette, kui see nii ei ole, kuid vastus sisaldub minu eelmises postituses. Täpsustuseks siinesitatud küsimusele: puhkust antakse kalendriaasta eest. Seega võib 2011.a. puhkuse anda täismahus ette juba jaanuarikuus. Juhul, kui töötaja lahkub töölt enne aasta lõppu, siis tuleb ettepuhatud puhkuseosa tagasi maksta. 28-päevase puhkuse korral siis 2,33 päeva iga ettepuhatud kuu eest.

Töösuhte lõpetamisel õiget ajastust soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu