Tööõigus

Küsimus: Kas firma nime muutmine muudab töölepingut?08.09.2011

Tere!
Asusin antud töökohale tööle 2010. aasta juunis, novembris sain lõpuks töölepingu - tähtajatu. 2011. aasta mais, kui mina olin hoolduslehel, muutus firma nimi ja vahetati ka töölepingud ringi, sedakorda tähtajalisteks. Uuele lepingule pole ma alla kirjutanud, sest minu tööleping lihtsalt läks kaduma sel ajal, kui ma last kodus põetasin ja ma ei tahagi sellele alla kirjutada! Kas selline töölepingu muutmine on seaduspärane ja kui ma sellele nüüd alla ei kirjuta ja lahkun töölt, kas mul on õigus töötukassa hüvitisele? NB! Vahepeal on firma nimi uuesti muutunud, nii et minu arust pole meil kellelgi kehtivat töölepingut! Mul on küll paar uut töökohta silmapiiril, aga midagi kindlat pole. Võib olla pean kuu kaks töötu olema. Aga ainult selle tööturaha peal ei vea välja kuidagi.

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Firma nime muutus ega üleminek ei muuda kehtivat töölepingut (TLS § 112). Kehtib vana leping seni, kuni Te ise millelegi uuele alla ei kirjuta. Omal soovil lahkudes kaotate õiguse Töötukassa hüvitisele.

Mõistlikke valikuid ja tasakaalukat tegutsemist soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu