Tööõigus

Küsimus: Töölepingu lõpetamine tööandja survel11.09.2011

Tere!

Töötasin ametlikult alates 6.augustist. Tööleping oli sõlmitud. Nüüd kutsuti mind eile lihtsalt kohale ja öeldi, et kuna töötajaid on liiga palju ja et ma käin koolis, siis ma pean lahkumisavaldusele alla kirjutama. Põhjenduseks toodi ka see, et enamus käib täiskohaga tööl ja need, kes poole kohaga, et nemad olevat nõus olnud ka koolist puuduma. Kuid minult ei küsinud keegi eelnevalt, et kas ma oleksin nõus kooli ohverdama, osaliselt. Uurisin, et etteteatamisaeg peab olema 15 päeva, kuid minul see puudus. Lahkumisavaldusele kirjutasin ma juba alla, kuid mis õigused mul veel on ja kas peaksin saama ka mingit hüvitist? Olin tööl katseajaga.

Vastust ootama jäädes,
S.S.

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Kui Te ise lahkumisavaldusele alla kirjutasite, siis ei ole enam midagi parata. Tagantjärele tarkusena võib öelda, et alla kirjutamata jättes oleks Teile katseaja eduka läbimise korral töökoht alles jäänud, sest tööandja saab katseajal töölepingu üles öelda üksnes katseaja eesmärgi (see peab olema püstitatud) täitmata jätmise eest, üles öelda 15-päevase etteteatamiseta, ning peab seda põhjendama. Paraku kirjutasite ise lahkumisavaldusele alla, kui tööandja sellega nõustus, siis lahkute töölt avalduses märgitud kuupäeval. Tulevikus soovitan hoiduda millelegi koheselt alla kirjutamast, kui endal asi selge ei ole. Kohest alla kirjutamist ei saa tööandja nõuda - praegu kasutati ära teie teadmatust.

Negatiivse kogemuse positiivne pool on see, et nüüd on see möödas ja olete kogemuse võrra targem.

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu