Tööõigus

Küsimus: Tööleping vs käsundusleping08.09.2011

Kas tulevane ema peaks muretsema dekreedirahade ja vanemahüvitise saamise pärast, kui tööleping muudetakse käsunduslepinguks?

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Käsunduslepingu alusel töö- või teenustasusid saav isik on kaetud ravikindlustusega, kui ta tegutseb üle kolme kuu kehtiva või tähtajatu käsunduslepingu alusel.

Kui tööandja on tasunud Teie töise tulu pealt sotsiaalmaksud, pole hüvitiste arvestamise ja maksmisega nähtavasti probleeme, seda enam, et nimetatud hüvitisi ei maksa tööandja.

Merike Michelson

www.metiabi.eu
info@metiabi.eu