Tööõigus

Küsimus: Lõpetatud tööleping oli hilisema lepinguga juba tühistatud15.09.2011

Tere,
Ma avastasin alles täna :), et oma töösuhte lõpetamisel (poolte kokkuleppel) kirjutasin alla töölepingu nr. 48 lõpetamisele (koos lisadega), mis oli tegelikult hilisema töölepinguga nr. 45 tühistatud.
Hilisem allkirjastatud tööleping oli sõlmitud määramata ajaks ja jõudis kehtida 28 kuud. Töösuhte lõpetamine firmas toimus 2007.a.
Kas ma peaksin nüüd minema hilisemat töölepingut ka lõpetama? :)

Ette tänades

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Teie puhul tuleks ilmselt kohaldada selliseid mõisteid nagu "vaikimisi nõustumine" ja "faktiline käitumine". Kui mõlemad osapooled on oma faktilise käitumisega näidanud üles vaikimisi nõustumist antud olukorraga, siis tuleks töösuhe lugeda lõppenuks sõltumata selle vormilisest küljest.

Lugupidamisega:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu